Jaarverslag 2020 in beeld

0 234
18 mrt

Vorig jaar april maakten we de inschatting dat het jaarverslag 2020 er behoorlijk anders uit zou komen te zien dan voorgaande jaren vanwege de corona-pandemie. Ondanks dat veel activiteiten niet konden doorgaan, is opnieuw veel werk verzet. Ook zijn diverse nieuwe en lopende zaken opgepakt die al een tijdje op de to-do lijst stonden. Een terugblik op het jaar 2020 vind je in ons jaarverslag. Scan ook vooral de QR codes voor leuke video’s bij de artikelen.

Bestuur en medewerkers

Helaas heeft onze voorzitter Jan Telleman moeten besluiten zijn functie vroegtijdig neer te leggen vanwege zijn gezondheidsrisico. Tijdens de uitgestelde ALV in september heeft secretaris Ingmar Boersma de taak van Jan overgenomen als waarnemend voorzitter. Halverwege het jaar is Jarno Veldhuizen volledig bij Sportvisserij Oost-Nederland in dienst gekomen. Na de zomer hebben we deels afscheid genomen van Elma Herms, die gaat genieten van haar welverdiende pre-pensioen.


Toekomst en organisatie en kantoor

Eind van het jaar hebben we samen met Sportvisserij Zuidwest Nederland verzocht om een time-out in het landelijke organisatie ontwikkelproces met Sportvisserij Nederland en de andere federaties. Het proces verliep ons inziens niet naar wens en werd teveel gestuurd naar een bepaald einddoel. Met het oog op onze eigen huisvesting in relatie tot het te behalen energielabel voor kantoren in 2023 hebben we plannen gemaakt voor grootschalige aanpassing van ons kantoor op de huidige locatie.

Vrijwilligers

Voor veel van onze vrijwilligers was er niet of nauwelijks iets te doen. Heel jammer en voor velen ook een gemis. Activiteiten, evenementen, controles, wedstrijden en vislessen kwamen stil te liggen. We onderhielden zo goed mogelijk het contact met onze vrijwilligers op verschillende momenten in het jaar. Bij de regio-edities in voor- en najaar hebben we wervingsacties gehouden om ons vrijwilligersteam met nieuwe federatieve controleurs en wedstrijdcontroleurs uit te breiden. Het vrijwilligersbeleid is zo goed als compleet gemaakt en wordt het komende jaar verder in de praktijk gebracht.

Water en vis

Op verschillende locaties hebben we mooie sportvisserijvoorzieningen gerealiseerd. Ook 2020 was een droog jaar, waardoor onze vrijwilligers van de Stichting VKO Oost-Nederland regelmatig in actie moesten komen om vissen te redden van een wisse dood.
Vooral langs de IJssel zijn belangrijke afspraken gemaakt om looprechten te kunnen behouden op plekken waar veel overlast wordt geconstateerd. D.m.v. bebording hopen we de overlast te kunnen indammen en de looprechten ook voor de toekomst te kunnen behouden.

Controle en handhaving

Corona heeft in het hele land voor veel nieuwe of herintredende sportvissers gezorgd. Ook in Oost-Nederland was het druk aan de waterkant. Helaas ging dat ook gepaard met extra overlast en veel rommel langs het water. Ondanks dat onze federatieve controleurs een tijdlang op non actief hebben gestaan, zijn toch veel vissers gecontroleerd en is waar nodig gewaarschuwd en door onze BOA’s bekeurd. Ook hebben we de samenwerking met onze buurfederatie Midden Nederland opgezocht voor een grote controleactie en hebben we de toestemming op zak om onze BOA’s te voorzien van gewelds- oftewel veiligheidsmiddelen.

Evenementen en wedstrijden

Zo goed als alle evenementen en wedstrijden zijn komen te vervallen. In februari konden we nog naar Carp Zwolle en Faszination Angeln in Lingen. Eind februari vond het eerste Federatief Kampioenschap Streetfishing Oost-Nederland plaats in Zwolle. Pas in de zomer was er weer wat te doen voor jeugd tijdens de ZomerVISkaravaan waaraan een aantal hsv-en in Oost-Nederland hebben deelgenomen. Ook de barbeel koppelwedstrijd kon voor het eerst worden gevist.
Onze federatieve jeugd wedstrijdteams hebben onder leiding van de wedstrijdcoaches in het najaar gelukkig een prima start kunnen maken met in korte tijd veel trainingen en wedstrijden. Er zit zeker leuk talent tussen deze jonge vissertjes. Hopelijk kunnen beide teams het komende wedstrijdseizoen hun prestaties verbeteren.

Lees hier het volledige jaarverslag 2020

Gerelateerde berichten
Facebook reacties

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.

Om u de beste gebruikerservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons cookiebeleid.